Rebeliańci syryjscy spod znaku Frontu Al Nusra z Państwa Islamskiego poprosili Izrael o wsparcie lotnicze przeciwko Syryjskiej Armii Arabskiej

13 lutego 2015

Przegląd prasy międzynarodowej, TV i informacji ONZ

 

Izraelski „Jerusalem Post” cytuje jednego z druzów mających stały kontakt z bojownikami „demokratycznej opozycji”: Syryjscy rebelianci, których siły walczą przeciwko nowej ofensywie osi Syrii Hezbollahu i Iranu, wzywają Izrael do ataku wyprzedzającego na pozycje swych przeciwników zanim ci zdołają zagrozić Wzgórzom Golan.

 

„Bojownicy o demokrację” spod znaku Frontu Al-Nusra i Państwa Islamskiego poprosili Izrael o wsparcie lotnicze przeciwko Syryjskiej Armii Arabskiej i Hezbollahowi w trakcie przegrywanej przez siebie walki w pobliżu okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan.

 

Ta sama gazeta poinformowała, że przedstawiciel syjonistycznej partii Likud, Mendi Safadi, spotkał się z przedstawicielami grup zbrojnych terroryzujących Syrię w Bułgarii, a także „wizytował aktywistów w regionie”.

 

Według raportu ONZ z grudnia 2014 roku, izraelskie wojsko od ponad półtorej roku regularnie współpracuje z antyrządowymi bandami zbrojnymi działającymi w Syrii, w tym z salafitami z Frontu al-Nusra, stanowiącego odnogę al-Kaidy, a według różnych szacunków  przez izraelskie szpitale polowe przewinęło się ok. 2 tysięcy rannych terrorystów, szukających azylu.

 

(Na podst. PressTV)

Dodaj komentarz