23 lutego Armia Iraku zestrzelia dwa brytyjskie samoloty, które zrzucały broń na terenach kontrolowanych przez Islamistów z Isil w prowincji Al-Anbar.

Fars News i Al-Arabiya

23 luty 2015

Według raportu Najwyższej Rady Islamskiej w Iraku szef Komitetu hakem al-Zameli powiedział, że w poniedziałek 23 lutego Armia Iraku zestrzelia dwa brytyjskie samoloty, które zrzucały broń na terenach kontrolowanych przez Islamistów z  Isil w prowincji Al-Anbar.

 

Komitet Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony irackiej Parlamentu ma dostęp do zdjęć, gdzie ukazane są samoloty zrzucające broń.

 

Przedstawiciel Najwyższej Rady Islamskiej w Iraku powiedział, że Iracki Parlament zwrócił się o wyjaśnienia do władz Brytyjskich w tym zakresie.

 

Iracki ustawodawca ponadto wyjaśnił, że przyczyną takiej postawy państw zachodu jest brak zainteresowania zakończenia zmagań z terrorystami w prowincji Anbar. Ustawodawca dodał , że przekazywanie pomocy dla grupy terrorystycznej jest preferencją utrzymania chaotycznej sytuację w prowincji Anbar, która jest w pobliżu miast Karbali i Bagdadu. Za zaistniałą sytuacje oskrżył USA.

„Odkryliśmy broń wykonaną w USA z krajów europejskich i Izraela na terenach wyzwolonych spod kontroli Isil w regionie Al-Baqdadi,” Al-serwis Ahad powiedział cytowany szef Al-Anbar Rady Prowincji Khalaf Tarmouz.

 

Na podst. Ifo FNA

Dodaj komentarz